API Delevan 1812R-333H
1812R-333H picture photo
Mfg. Part Number
1812R-333H
Brief Description
FIXED IND 33UH 224MA 4 OHM SMD
Datasheet Download
1812R-333H.pdf
Availability of 1812R-333H
QUANTITY
1812R-333H Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-333H
Internal Part NumberEIS-1812R-333H
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±3%
Current Rating224mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant11MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-333H
Related Links1812R, 1812R-333H Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-333H Details Description
Related parts for 1812R-333H
CONN FFC BOTTOM 14POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 SQ WW datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 40W datasheet.pdf
CONN SOCKET 80POS .050" STR datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 20V SMD datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 10pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 1 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 96POS 4ROW R/A GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
TERM FORK INS datasheet.pdf
INSERTION BIT 20 GA datasheet.pdf
22UF 385V 18X30MM 85C 15000H datasheet.pdf