API Delevan 1812R-821J
1812R-821J picture photo
Mfg. Part Number
1812R-821J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 820NH 354MA 1.6 OHM
Datasheet Download
1812R-821J.pdf
Availability of 1812R-821J
QUANTITY
1812R-821J Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-821J
Internal Part NumberEIS-1812R-821J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1812R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance820nH
Tolerance±5%
Current Rating354mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.6 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant140MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-821J
Related Links1812R, 1812R-821J Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-821J Details Description
Related parts for 1812R-821J
CARDEDGE 26POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 30VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC KEY OS 50W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 10" 1MM 32POS datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm Series 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 14X4X8" 5A MED datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 48V datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 104MHZ 8WSON datasheet.pdf