API Delevan 1812R-821J
1812R-821J picture photo
Mfg. Part Number
1812R-821J
Brief Description
FIXED IND 820NH 354MA 1.6 OHM
Datasheet Download
1812R-821J.pdf
Availability of 1812R-821J
QUANTITY
1812R-821J Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-821J
Internal Part NumberEIS-1812R-821J
Type-
Material - CoreIron
Inductance820nH
Tolerance±5%
Current Rating354mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.6 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant140MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-821J
Related Links1812R, 1812R-821J Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-821J Details Description
Related parts for 1812R-821J
FUSE CERM 4A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS RIGHT ANGLE TIN datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SWITCH TSOT-23 datasheet.pdf
IC LI-ION BATT PROTECT 8-TSSOP datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC 45 BLK 13POS datasheet.pdf