AVX Corporation 1812SC392MATME
1812SC392MATME picture photo
Mfg. Part Number
1812SC392MATME
Brief Description
CAP CER 3900PF 1.5KV X7R 1812
Datasheet Download
1812SC392MATME.pdf
Availability of 1812SC392MATME
QUANTITY
1812SC392MATME Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812SC392MATME
Internal Part NumberEIS-1812SC392MATME
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812SC392MATME
Related Links1812SC3, 1812SC392MATME Datasheet, AVX Corporation Distributor
1812SC392MATME Details Description
Related parts for 1812SC392MATME
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 300KSPS 28-TQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS .100 SGL R/A PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
EXPAN BRD W4RELAYS SPST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 130 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE RM N87 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 240PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf