AVX Corporation 1812SC682MAT1A
1812SC682MAT1A picture photo
Mfg. Part Number
1812SC682MAT1A
Brief Description
CAP CER 6800PF 1.5KV X7R 1812
Datasheet Download
1812SC682MAT1A.pdf
Availability of 1812SC682MAT1A
QUANTITY
1812SC682MAT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812SC682MAT1A
Internal Part NumberEIS-1812SC682MAT1A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812SC682MAT1A
Related Links1812SC6, 1812SC682MAT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1812SC682MAT1A Details Description
Related parts for 1812SC682MAT1A
MOSFET N-CH 100V 1.7A SOT223 datasheet.pdf
IC BUS TXRX TRI-ST 4BIT 14SSOP datasheet.pdf
CONN STACKER 50POS 0.100" T/H datasheet.pdf