AVX Corporation 18255A473JAT2A
18255A473JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18255A473JAT2A
Brief Description
CAP CER 0.047UF 50V NP0 1825
Datasheet Download
18255A473JAT2A.pdf
Availability of 18255A473JAT2A
QUANTITY
18255A473JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18255A473JAT2A
Internal Part NumberEIS-18255A473JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18255A473JAT2A
Related Links18255A4, 18255A473JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18255A473JAT2A Details Description
Related parts for 18255A473JAT2A
TIE HARNESS MT, 1 TIE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 SQ WW datasheet.pdf
IC RX AM/FM/WB RADIO 20UQFN datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CABLE POCL SDR SDR 200CM GRAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 102MA 4.8 OHM SMD datasheet.pdf