AVX Corporation 1825AC123KAT9A
1825AC123KAT9A picture photo
Mfg. Part Number
1825AC123KAT9A
Brief Description
CAP CER 0.012UF 1KV X7R 1825
Datasheet Download
1825AC123KAT9A.pdf
Availability of 1825AC123KAT9A
QUANTITY
1825AC123KAT9A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1825AC123KAT9A
Internal Part NumberEIS-1825AC123KAT9A
Standard Package500
Series-
PackagingBulk
Capacitance0.012µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1825AC123KAT9A
Related Links1825AC1, 1825AC123KAT9A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1825AC123KAT9A Details Description
Related parts for 1825AC123KAT9A
IGBT 600V 75A 400W TO264 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SIDAC 95-113V 1A TO92 datasheet.pdf
WIRE SPLICE CRIMP BAND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 36A 8-PQFN datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
MICRO 51 M 36" RBW JACKP datasheet.pdf
CAP POLY 220UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf