AVX Corporation 1825CC104MAT9A
1825CC104MAT9A picture photo
Mfg. Part Number
1825CC104MAT9A
Brief Description
CAP CER 0.1UF 630V X7R 1825
Datasheet Download
1825CC104MAT9A.pdf
Availability of 1825CC104MAT9A
QUANTITY
1825CC104MAT9A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1825CC104MAT9A
Internal Part NumberEIS-1825CC104MAT9A
Standard Package500
Series-
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1825CC104MAT9A
Related Links1825CC1, 1825CC104MAT9A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1825CC104MAT9A Details Description
Related parts for 1825CC104MAT9A
RES SMD 340K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf