AVX Corporation 1825CC683JAT1A
1825CC683JAT1A picture photo
Mfg. Part Number
1825CC683JAT1A
Brief Description
CAP CER 0.068UF 630V X7R 1825
Datasheet Download
1825CC683JAT1A.pdf
Availability of 1825CC683JAT1A
QUANTITY
1825CC683JAT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1825CC683JAT1A
Internal Part NumberEIS-1825CC683JAT1A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1825CC683JAT1A
Related Links1825CC6, 1825CC683JAT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1825CC683JAT1A Details Description
Related parts for 1825CC683JAT1A
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 16-SOIC datasheet.pdf
SWITCH SIP SPST 8POS R/A UN 20V datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
HEAT SINK LED BLACK BRIDGELUX datasheet.pdf
ACS ATO MIN MAX MRS RACK SYSTEM datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 100MA 5.7 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 310W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V Y5V 0805 datasheet.pdf