AVX Corporation 1825GA221ZAT9A
1825GA221ZAT9A picture photo
Mfg. Part Number
1825GA221ZAT9A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 2KV NP0 1825
Datasheet Download
1825GA221ZAT9A.pdf
Availability of 1825GA221ZAT9A
QUANTITY
1825GA221ZAT9A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1825GA221ZAT9A
Internal Part NumberEIS-1825GA221ZAT9A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1825GA221ZAT9A
Related Links1825GA2, 1825GA221ZAT9A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1825GA221ZAT9A Details Description
Related parts for 1825GA221ZAT9A
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
FUSE HOLDER CART 32V 4A IN LINE datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 1.1A 350 MOHM TH datasheet.pdf
LED ARRAY BAR GRAPH 10 ELEMENT datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 2 POS 5MM PCB datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 12DFN datasheet.pdf