AVX Corporation 1825GA471JAT1A
1825GA471JAT1A picture photo
Mfg. Part Number
1825GA471JAT1A
Brief Description
CAP CER 470PF 2KV NP0 1825
Datasheet Download
1825GA471JAT1A.pdf
Availability of 1825GA471JAT1A
QUANTITY
1825GA471JAT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1825GA471JAT1A
Internal Part NumberEIS-1825GA471JAT1A
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1825GA471JAT1A
Related Links1825GA4, 1825GA471JAT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1825GA471JAT1A Details Description
Related parts for 1825GA471JAT1A
D-SUB CABLE - MFU09K/MC10M/X datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.75W TH datasheet.pdf
CONN HEADER 56POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V U2J AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 75PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 19.2MHZ CMOS SMD datasheet.pdf