AVX Corporation 1825SA471MAT9A
1825SA471MAT9A picture photo
Mfg. Part Number
1825SA471MAT9A
Brief Description
CAP CER 470PF 1.5KV NP0 1825
Datasheet Download
1825SA471MAT9A.pdf
Availability of 1825SA471MAT9A
QUANTITY
1825SA471MAT9A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1825SA471MAT9A
Internal Part NumberEIS-1825SA471MAT9A
Standard Package500
Series-
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1825SA471MAT9A
Related Links1825SA4, 1825SA471MAT9A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1825SA471MAT9A Details Description
Related parts for 1825SA471MAT9A
EMITTER IR 940NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 988 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RECP HOUSING 2POS 3.3MM datasheet.pdf
CONN EDGE .100 24POS DR LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V THRU HOLE datasheet.pdf