AVX Corporation 1825SA681KAT9A
1825SA681KAT9A picture photo
Mfg. Part Number
1825SA681KAT9A
Brief Description
CAP CER 680PF 1.5KV NP0 1825
Datasheet Download
1825SA681KAT9A.pdf
Availability of 1825SA681KAT9A
QUANTITY
1825SA681KAT9A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1825SA681KAT9A
Internal Part NumberEIS-1825SA681KAT9A
Standard Package500
Series-
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1825SA681KAT9A
Related Links1825SA6, 1825SA681KAT9A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1825SA681KAT9A Details Description
Related parts for 1825SA681KAT9A
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 2KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES 68K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 1POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
50 POS HOOD NEW TYPE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 80V 100MA CST2 datasheet.pdf
OSC XO 14.31818MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
MINIFLEX CLIP TO 4MM J SILIC 0.4 datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf
26500 15C 15#20 SKT PLUG datasheet.pdf
500UF 75V 16X44.5 85C AXI datasheet.pdf