AVX Corporation 1825SC221ZAT9A
1825SC221ZAT9A picture photo
Mfg. Part Number
1825SC221ZAT9A
Brief Description
CAP CER 220PF 1.5KV X7R 1825
Datasheet Download
1825SC221ZAT9A.pdf
Availability of 1825SC221ZAT9A
QUANTITY
1825SC221ZAT9A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1825SC221ZAT9A
Internal Part NumberEIS-1825SC221ZAT9A
Standard Package500
Series-
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1825SC221ZAT9A
Related Links1825SC2, 1825SC221ZAT9A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1825SC221ZAT9A Details Description
Related parts for 1825SC221ZAT9A
RES SMD 1.43K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 22.0 OHM 14W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SERVO DRIVE 3KW 460V G5 SERIES datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS OS 100W 200V datasheet.pdf
RES 294K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf