AVX Corporation 1825WA681KAT1A
1825WA681KAT1A picture photo
Mfg. Part Number
1825WA681KAT1A
Brief Description
CAP CER 680PF 2.5KV NP0 1825
Datasheet Download
1825WA681KAT1A.pdf
Availability of 1825WA681KAT1A
QUANTITY
1825WA681KAT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1825WA681KAT1A
Internal Part NumberEIS-1825WA681KAT1A
Standard Package500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2500V (2.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1825WA681KAT1A
Related Links1825WA6, 1825WA681KAT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1825WA681KAT1A Details Description
Related parts for 1825WA681KAT1A
POT 500 OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0201 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BRAKE 100W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN HDR PLUG datasheet.pdf
CAP CER 12PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 300PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf