NorComp 184-015-193L021
184-015-193L021 picture photo
Mfg. Part Number
184-015-193L021
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable
Datasheet Download
184-015-193L021.pdf
Availability of 184-015-193L021
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
184-015-193L021 Order Process
Ship out your order
Specifications of 184-015-193L021
Internal Part NumberEIS-184-015-193L021
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part Number184 Series 07/Jun/2011
Standard Package80
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series184
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions15
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout2 (DA, A)
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationIDC, Ribbon Cable
FeaturesFeed Through
Shell Material, FinishSteel, Nickel Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-50°C ~ 105°C
Voltage Rating-
Current Rating1A
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT)
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)184-015-193L021
Related Links184-015, 184-015-193L021 Datasheet, NorComp Distributor
184-015-193L021 Details Description
Related parts for 184-015-193L021
DIODE ARRAY GP 80V 100MA SMINI3 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1.6A 250VAC 2SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC CPLD 1140MC 4.4NS 144TQFP datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL SNAP SKT CRMP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RF MODULE, BLUETOOTH, V2.1+EDR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf