Cornell Dubilier Electronics 184104K63RAA-F
184104K63RAA-F picture photo
Mfg. Part Number
184104K63RAA-F
Brief Description
CAP FILM 0.1UF 10% 63VDC RADIAL
Datasheet Download
184104K63RAA-F.pdf
Availability of 184104K63RAA-F
QUANTITY
184104K63RAA-F Order Process
Ship out your order
Specifications of 184104K63RAA-F
Internal Part NumberEIS-184104K63RAA-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,800
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.413" L x 0.138" W (10.50mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)184104K63RAA-F
Related Links184104K, 184104K63RAA-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
184104K63RAA-F Details Description
Related parts for 184104K63RAA-F
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 9-18VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW SOD123 datasheet.pdf