Cornell Dubilier Electronics 184154K63RAB-F
184154K63RAB-F picture photo
Mfg. Part Number
184154K63RAB-F
Brief Description
CAP FILM 0.15UF 10% 63VDC RADIAL
Datasheet Download
184154K63RAB-F.pdf
Availability of 184154K63RAB-F
QUANTITY
184154K63RAB-F Order Process
Ship out your order
Specifications of 184154K63RAB-F
Internal Part NumberEIS-184154K63RAB-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,800
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.413" L x 0.138" W (10.50mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)184154K63RAB-F
Related Links184154K, 184154K63RAB-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
184154K63RAB-F Details Description
Related parts for 184154K63RAB-F
TERM SOLDER TURRET .186" .113"L datasheet.pdf
IC ADC LP 12-BIT 133KSPS 20-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 75POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
SOCKET BASE NAT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IE-MINIMC/TELCO-LFPT MODULE, TP- datasheet.pdf
RELAY GEN PUR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CIR BRKR 7A 32VDC ROCKER datasheet.pdf