General Cable 184LUTDS.40.A3
184LUTDS.40.A3 picture photo
Mfg. Part Number
184LUTDS.40.A3
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
CABLE 4COND 18AWG
Datasheet Download
184LUTDS.40.A3.pdf
Availability of 184LUTDS.40.A3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
184LUTDS.40.A3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 184LUTDS.40.A3
Internal Part NumberEIS-184LUTDS.40.A3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
Series-
Cable TypeMulti-Conductor
Number of Conductors4
Wire Gauge18 AWG
Conductor Strand7/26
Conductor MaterialCopper, Bare
Jacket (Insulation) Material-
Jacket (Insulation) Diameter-
Shield Type-
Length-
Jacket Color-
Ratings-
Features-
Voltage-
Operating Temperature-
Usage-
Conductor Insulation-
Jacket (Insulation) Thickness-
Shield Material-
Shield Coverage-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)184LUTDS.40.A3
Related Links184LUTD, 184LUTDS.40.A3 Datasheet, General Cable Distributor
184LUTDS.40.A3 Details Description
Related parts for 184LUTDS.40.A3
IC MCU 3K USB LS PERIPH 18-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 390UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
TAPE LABEL PROTECTION 96MMX132M datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 23A D2PAK datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
SWIVEL BENCH ADPT W/LOCATOR datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CONN MOD JACK datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf