Johanson Technology Inc. 1850BL15B050E
1850BL15B050E picture photo
Mfg. Part Number
1850BL15B050E
Manufacturer
Product Category
Balun
Brief Description
BALUN GSM/DCS/PCS/CDMA 1850MHZ
Datasheet Download
1850BL15B050E.pdf
Availability of 1850BL15B050E
QUANTITY
1850BL15B050E Order Process
Ship out your order
Specifications of 1850BL15B050E
Internal Part NumberEIS-1850BL15B050E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBenefits of using Integrated Passive Components over a Discrete Solution
Featured ProductIntegrated Passive Components
Standard Package4,000
Category RF/IF and RFID
FamilyBalun
Series1850
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency Range1.7GHz ~ 2GHz
Impedance - Unbalanced/Balanced50 / 50 Ohm
Phase Difference180° ±10
Insertion Loss (Max)1.0dB
Return Loss (Min)9.5dB
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1850BL15B050E
Related Links1850BL, 1850BL15B050E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
1850BL15B050E Details Description
Related parts for 1850BL15B050E
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.031" (0.80mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CA 2.0MM OFNR 50/125,LC SEC BLU datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" 1MM 16POS datasheet.pdf
ATTENUATOR 5DB 50 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 630V CH 1812 datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TL8012-S1, W/KEY, 220VAC, PTR datasheet.pdf
RES 0.619 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf