Johanson Technology Inc. 1850BL15B050E
1850BL15B050E picture photo
Mfg. Part Number
1850BL15B050E
Manufacturer
Product Category
Balun
Brief Description
BALUN GSM/DCS/PCS/CDMA 1850MHZ
Datasheet Download
1850BL15B050E.pdf
Availability of 1850BL15B050E
QUANTITY
1850BL15B050E Order Process
Ship out your order
Specifications of 1850BL15B050E
Internal Part NumberEIS-1850BL15B050E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBenefits of using Integrated Passive Components over a Discrete Solution
Featured ProductIntegrated Passive Components
Standard Package4,000
Category RF/IF and RFID
FamilyBalun
Series1850
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency Range1.7GHz ~ 2GHz
Impedance - Unbalanced/Balanced50 / 50 Ohm
Phase Difference180° ±10
Insertion Loss (Max)1.0dB
Return Loss (Min)9.5dB
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1850BL15B050E
Related Links1850BL, 1850BL15B050E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
1850BL15B050E Details Description
Related parts for 1850BL15B050E
MOSFET N-CH 25V 50A TO252-3-11 datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR ISL62391LO datasheet.pdf
CONN UHF PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 24V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 3 (Power) Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 117K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
#12 CONTACT LG ID PIN datasheet.pdf
37P F SCREEN CAP C/W 4-40 J.S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf