Cornell Dubilier Electronics 185332K100RAA-F
185332K100RAA-F picture photo
Mfg. Part Number
185332K100RAA-F
Brief Description
CAP FILM 3300PF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
185332K100RAA-F.pdf
Availability of 185332K100RAA-F
QUANTITY
185332K100RAA-F Order Process
Ship out your order
Specifications of 185332K100RAA-F
Internal Part NumberEIS-185332K100RAA-F
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)185332K100RAA-F
Related Links185332K, 185332K100RAA-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
185332K100RAA-F Details Description
Related parts for 185332K100RAA-F
CONN HEADER .100 SINGL R/A 5POS datasheet.pdf
OSC VCXO 8.192MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LED WARM WHITE DIFF 4PLCC SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE MED GEN EMI 6A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 195 I/O 256BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 600W datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf