Cornell Dubilier Electronics 185392K100RAB-F
185392K100RAB-F picture photo
Mfg. Part Number
185392K100RAB-F
Brief Description
CAP FILM 3900PF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
185392K100RAB-F.pdf
Availability of 185392K100RAB-F
QUANTITY
185392K100RAB-F Order Process
Ship out your order
Specifications of 185392K100RAB-F
Internal Part NumberEIS-185392K100RAB-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)185392K100RAB-F
Related Links185392K, 185392K100RAB-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
185392K100RAB-F Details Description
Related parts for 185392K100RAB-F
IC MCU 8BIT 32KB OTP 40DIP datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 3/8-24 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 4A TO220-2L datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 144VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES 75 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 25UH 6.6A 25 MOHM TH datasheet.pdf
MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
1016 TB PLU PLU WF datasheet.pdf
RECEIVER 1 COIL 1 LAYER datasheet.pdf
CAP 47 UF 20% 16 V datasheet.pdf