Vishay/BCcomponents MRS25000C1470FCT00
MRS25000C1470FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1470FCT00
Brief Description
RES 147 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1470FCT00.pdf
Availability of MRS25000C1470FCT00
QUANTITY
MRS25000C1470FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1470FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1470FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1470FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1470FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1470FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C1470FCT00
FUSE GLASS 630MA 250VAC 63VDC datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 06POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 2A 12V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf