Integrated Device Technology (IDT) 1893YI-10LFT
1893YI-10LFT picture photo
Mfg. Part Number
1893YI-10LFT
Manufacturer
Product Category
Interface - Controllers
Brief Description
PHYCEIVER LOW PWR 3.3V 64-TQFP
Datasheet Download
1893YI-10LFT.pdf
Availability of 1893YI-10LFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
1893YI-10LFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 1893YI-10LFT
Internal Part NumberEIS-1893YI-10LFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAssembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
Standard Package500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Controllers
SeriesPHYceiver™
PackagingTape & Reel (TR)
ProtocolEthernet
FunctionPhysical Layer Controller
InterfaceParallel
Standards10/100 Base-T/TX PHY
Voltage - Supply3.14 V ~ 3.47 V
Current - Supply-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case64-TQFP
Supplier Device Package64-TQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1893YI-10LFT
Related Links1893YI, 1893YI-10LFT Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
1893YI-10LFT Details Description
Related parts for 1893YI-10LFT
IC MCU 8BIT 768B FLASH 18SOIC datasheet.pdf
RES 300 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC 4BIT BINARY COUNTER 14-SOIC datasheet.pdf
60 A/L UNIV HDR HSG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
IC SW IPS 1CH LOW SIDE DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf