3M 19.05MM-14.47MM-25-8810
19.05MM-14.47MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
19.05MM-14.47MM-25-8810
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
19.05MM X 14.47MM 1=25/PK
Datasheet Download
19.05MM-14.47MM-25-8810.pdf
Availability of 19.05MM-14.47MM-25-8810
QUANTITY
19.05MM-14.47MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 19.05MM-14.47MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-19.05MM-14.47MM-25-8810
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline14.47mm x 19.05mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)19.05MM-14.47MM-25-8810
Related Links19.05MM-14., 19.05MM-14.47MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor
19.05MM-14.47MM-25-8810 Details Description
Related parts for 19.05MM-14.47MM-25-8810
CONN TERMINAL SOLDER TAB .375 datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC MODULE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 0.23A SOT23 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DPDT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
METRAL HDR 5RX1M STB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE SKT datasheet.pdf
750 TB SPR PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047UF 5% 630VDC AXIA datasheet.pdf