3M 19.05MM-20.57MM-25-8810
19.05MM-20.57MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
19.05MM-20.57MM-25-8810
Brief Description
19.05MM X 20.57MM 1=25/PK
Datasheet Download
19.05MM-20.57MM-25-8810.pdf
Availability of 19.05MM-20.57MM-25-8810
QUANTITY
19.05MM-20.57MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 19.05MM-20.57MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-19.05MM-20.57MM-25-8810
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline20.57mm x 19.05mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)19.05MM-20.57MM-25-8810
Related Links19.05MM-20., 19.05MM-20.57MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor
19.05MM-20.57MM-25-8810 Details Description
Related parts for 19.05MM-20.57MM-25-8810
LED 7-SEG 3DIG CA GRN RHDP .56" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 5NS 256FTBGA datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AN33012UA DC/DC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
SSOP-56 STENCIL datasheet.pdf
DUOPLUG 2.5, FEMALE CONN., 8 POS datasheet.pdf