3M 19.05MM-28.45MM-25-8815
19.05MM-28.45MM-25-8815 picture photo
Mfg. Part Number
19.05MM-28.45MM-25-8815
Brief Description
19.05MM X 28.45MM 1=25/PK
Datasheet Download
19.05MM-28.45MM-25-8815.pdf
Availability of 19.05MM-28.45MM-25-8815
QUANTITY
19.05MM-28.45MM-25-8815 Order Process
Ship out your order
Specifications of 19.05MM-28.45MM-25-8815
Internal Part NumberEIS-19.05MM-28.45MM-25-8815
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
MSDS Material Safety Datasheet8805,8810,8815,8820 MSDS
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8815
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline28.45mm x 19.05mm
Thickness0.015" (0.381mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
ColorWhite
Thermal Resistivity1.20°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)19.05MM-28.45MM-25-8815
Related Links19.05MM-28., 19.05MM-28.45MM-25-8815 Datasheet, 3M Distributor
19.05MM-28.45MM-25-8815 Details Description
Related parts for 19.05MM-28.45MM-25-8815
CONN BUTT INSUL 16-14 AWG datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ 8SO datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC FPGA 278 I/O 680FPBGA datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT datasheet.pdf
ADJ(DJ) RELAY (SEALED, 2A, 1-COI datasheet.pdf