3M 19.05MM-6.35MM-25-5590H-05
19.05MM-6.35MM-25-5590H-05 picture photo
Mfg. Part Number
19.05MM-6.35MM-25-5590H-05
Brief Description
19.05MM X 6.35MM 1=25/PK
Datasheet Download
19.05MM-6.35MM-25-5590H-05.pdf
Availability of 19.05MM-6.35MM-25-5590H-05
QUANTITY
19.05MM-6.35MM-25-5590H-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of 19.05MM-6.35MM-25-5590H-05
Internal Part NumberEIS-19.05MM-6.35MM-25-5590H-05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series5590H
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline6.35mm x 19.05mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialAcrylic Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity0.46°C/W
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)19.05MM-6.35MM-25-5590H-05
Related Links19.05MM-6.35M, 19.05MM-6.35MM-25-5590H-05 Datasheet, 3M Distributor
19.05MM-6.35MM-25-5590H-05 Details Description
Related parts for 19.05MM-6.35MM-25-5590H-05
RES SMD 42.2 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC LINE DRIVR LOWPWR QUAD 16SOIC datasheet.pdf
IC BATT CHARGER SOLAR 2A 12MSOP datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC 100W 200V datasheet.pdf
SWITCH LIMIT 24VDC W/LED IND datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER PCIE 1:4 28TSSOP datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6CLCC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf