Bourns Inc. 3296P-1-205LF
3296P-1-205LF picture photo
Mfg. Part Number
3296P-1-205LF
Brief Description
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3296P-1-205LF.pdf
Availability of 3296P-1-205LF
QUANTITY
3296P-1-205LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3296P-1-205LF
Internal Part NumberEIS-3296P-1-205LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingTube
Resistance (Ohms)2M
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.375" x 0.190" Face x 0.190" H (9.53mm x 4.83mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3296P-1-205LF
Related Links3296P-, 3296P-1-205LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3296P-1-205LF Details Description
Related parts for 3296P-1-205LF
IC BUFFER CLK 8OUT 3.3V 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 220 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CABLE TO BARE WIRES RS485 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 48VOUT 100W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf