3M 19.05MM-6.35MM-25-8815
19.05MM-6.35MM-25-8815 picture photo
Mfg. Part Number
19.05MM-6.35MM-25-8815
Brief Description
19.05MM X 6.35MM 1=25/PK
Datasheet Download
19.05MM-6.35MM-25-8815.pdf
Availability of 19.05MM-6.35MM-25-8815
QUANTITY
19.05MM-6.35MM-25-8815 Order Process
Ship out your order
Specifications of 19.05MM-6.35MM-25-8815
Internal Part NumberEIS-19.05MM-6.35MM-25-8815
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
MSDS Material Safety Datasheet8805,8810,8815,8820 MSDS
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8815
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline6.35mm x 19.05mm
Thickness0.015" (0.381mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
ColorWhite
Thermal Resistivity1.20°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)19.05MM-6.35MM-25-8815
Related Links19.05MM-6.3, 19.05MM-6.35MM-25-8815 Datasheet, 3M Distributor
19.05MM-6.35MM-25-8815 Details Description
Related parts for 19.05MM-6.35MM-25-8815
IC TXRX RS232 5V 24-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG NATURAL datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER 38PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 3A DO215AB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
BOX II 3 ROW RECP ASSY 150 POS datasheet.pdf
470UF 250V 35X50MM 105C 5000H datasheet.pdf