API Delevan 1945R-24F
1945R-24F picture photo
Mfg. Part Number
1945R-24F
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 220UH 155MA 7.4 OHM TH
Datasheet Download
1945R-24F.pdf
Availability of 1945R-24F
QUANTITY
1945R-24F Order Process
Ship out your order
Specifications of 1945R-24F
Internal Part NumberEIS-1945R-24F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1945R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMolded
Material - CoreIron
Inductance220µH
Tolerance±1%
Current Rating155mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)7.4 Ohm
Q @ Freq65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant4.72MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1945R-24F
Related Links1945, 1945R-24F Datasheet, API Delevan Distributor
1945R-24F Details Description
Related parts for 1945R-24F
IC 80C51 MCU 512 RAM 40DIP datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
LED CBI 5MM RED DIFF LO CURR datasheet.pdf
CAP CER 560PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 20% 305VAC RAD datasheet.pdf
TRANSFORMER,ETHERNET datasheet.pdf
TAPE ELECT COND 24" X 108 YD datasheet.pdf