Vishay/Sprague 195D127X0010R2T
195D127X0010R2T picture photo
Mfg. Part Number
195D127X0010R2T
Brief Description
CAP TANT 120UF 10V 20% 2824
Datasheet Download
195D127X0010R2T.pdf
Availability of 195D127X0010R2T
QUANTITY
195D127X0010R2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 195D127X0010R2T
Internal Part NumberEIS-195D127X0010R2T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeR
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)195D127X0010R2T
Related Links195D127, 195D127X0010R2T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
195D127X0010R2T Details Description
Related parts for 195D127X0010R2T
HOOK-UP STRND 22AWG GREEN 100' datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.022" .124" datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 75PF 200V NP0 1825 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN RECEPT 2MM 20POS 22AWG datasheet.pdf
CAP CER 7.1PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 40POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS SKT datasheet.pdf