Vishay/Sprague 195D155X9025S2T
195D155X9025S2T picture photo
Mfg. Part Number
195D155X9025S2T
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 25V 10% 1507
Datasheet Download
195D155X9025S2T.pdf
Availability of 195D155X9025S2T
QUANTITY
195D155X9025S2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 195D155X9025S2T
Internal Part NumberEIS-195D155X9025S2T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeS
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)195D155X9025S2T
Related Links195D155, 195D155X9025S2T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
195D155X9025S2T Details Description
Related parts for 195D155X9025S2T
HEATSHRNK LOW TEMP 3/64"100' BLK datasheet.pdf
CONN SPRING 38POS DUAL .315 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" WW datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 47VC 1005 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 4.5-9VIN +/-05VO datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 2.21 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD SMT/CAP 16CKT datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 5W DO201 datasheet.pdf