Vishay/Sprague 195D224X9035A2T
195D224X9035A2T picture photo
Mfg. Part Number
195D224X9035A2T
Brief Description
CAP TANT 0.22UF 35V 10% 1106
Datasheet Download
195D224X9035A2T.pdf
Availability of 195D224X9035A2T
QUANTITY
195D224X9035A2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 195D224X9035A2T
Internal Part NumberEIS-195D224X9035A2T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1106 (2815 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.059" W (2.80mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)195D224X9035A2T
Related Links195D224, 195D224X9035A2T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
195D224X9035A2T Details Description
Related parts for 195D224X9035A2T
SENSOR 15PSID MV DUAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .156 PCB 30POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC REG CTRLR SGL 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 189K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 195MA 1.8 OHM TH datasheet.pdf