Vishay/Sprague 195D225X9020S4T
195D225X9020S4T picture photo
Mfg. Part Number
195D225X9020S4T
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 20V 10% 1507
Datasheet Download
195D225X9020S4T.pdf
Availability of 195D225X9020S4T
QUANTITY
195D225X9020S4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 195D225X9020S4T
Internal Part NumberEIS-195D225X9020S4T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeS
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)195D225X9020S4T
Related Links195D225, 195D225X9020S4T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
195D225X9020S4T Details Description
Related parts for 195D225X9020S4T
CAP CER 33PF 630V NP0 1808 datasheet.pdf
SENSOR 3BEAMS 125MM (MOLEX) datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE SHIFT datasheet.pdf
RES 187K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 4SMD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 36VOUT 50W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CABLE CORE RIBBON/FLEX datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf