Vishay/Sprague 195D226X9020Z8T
195D226X9020Z8T picture photo
Mfg. Part Number
195D226X9020Z8T
Brief Description
CAP TANT 22UF 20V 10% 2910
Datasheet Download
195D226X9020Z8T.pdf
Availability of 195D226X9020Z8T
QUANTITY
195D226X9020Z8T Order Process
Ship out your order
Specifications of 195D226X9020Z8T
Internal Part NumberEIS-195D226X9020Z8T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeZ
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)195D226X9020Z8T
Related Links195D226, 195D226X9020Z8T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
195D226X9020Z8T Details Description
Related parts for 195D226X9020Z8T
CONN FERRULE 2WIRE 12AWG GRAY datasheet.pdf
IC CPU SUPRV 16K EE RST LO 8SOIC datasheet.pdf
IDE4K FLASH DISK 384MB datasheet.pdf
CAP CER 620PF 2.5KV NP0 2220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RELAY SSR 2A 5VDC PCB datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMC datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.43A 305 MOHM datasheet.pdf