Panasonic Electronic Components EXB-V4V152JV
EXB-V4V152JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V4V152JV
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 1.5K OHM 0606
Datasheet Download
EXB-V4V152JV.pdf
Availability of EXB-V4V152JV
QUANTITY
EXB-V4V152JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V4V152JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V4V152JV
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Concave
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V4V152JV
Related LinksEXB-V4, EXB-V4V152JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V4V152JV Details Description
Related parts for EXB-V4V152JV
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CIRC DL 16-TQFN datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 8VSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
SWITCH 1NC 1NO SPDT SNAP 120V datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 320MA 1.57 OHM datasheet.pdf
A22TK-2RL-01-03 datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf
CONN JACK 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO214AC datasheet.pdf