Vishay/Sprague 195D336X9015Z2W
195D336X9015Z2W picture photo
Mfg. Part Number
195D336X9015Z2W
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 15V 10% 2910
Datasheet Download
195D336X9015Z2W.pdf
Availability of 195D336X9015Z2W
QUANTITY
195D336X9015Z2W Order Process
Ship out your order
Specifications of 195D336X9015Z2W
Internal Part NumberEIS-195D336X9015Z2W
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® 195D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeZ
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)195D336X9015Z2W
Related Links195D336, 195D336X9015Z2W Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
195D336X9015Z2W Details Description
Related parts for 195D336X9015Z2W
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 24V datasheet.pdf
HEX SEAL NUT 9/16" STEEL 3/8-16 datasheet.pdf
RES 330K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
KIT SATA HDD DATA/PWR PROTECT datasheet.pdf
RES 10 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
VDSL XFRM WE-DSL IKANOS BOARD datasheet.pdf
CONN MOD JACK datasheet.pdf
D4SL-N3BFG datasheet.pdf
24AWG SFP+CABLE ASSY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf