Vishay/Sprague 195D684X9050V2T
195D684X9050V2T picture photo
Mfg. Part Number
195D684X9050V2T
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 0.68UF 50V 10% 1410
Datasheet Download
195D684X9050V2T.pdf
Availability of 195D684X9050V2T
QUANTITY
195D684X9050V2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 195D684X9050V2T
Internal Part NumberEIS-195D684X9050V2T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® 195D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1410 (3727 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeV
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)195D684X9050V2T
Related Links195D684, 195D684X9050V2T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
195D684X9050V2T Details Description
Related parts for 195D684X9050V2T
RES SMD 11K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES 270 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 150V 0605 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC OSC SILICON PROG TSOT23-6 datasheet.pdf
18P MTA156 CONN ASSY 22AWG LF datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
ATTENUATOR 18 DB DC 18GHZ datasheet.pdf