Vishay/Sprague 199D104X0050A6V1E3
199D104X0050A6V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D104X0050A6V1E3
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 0.1UF 50V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D104X0050A6V1E3.pdf
Availability of 199D104X0050A6V1E3
QUANTITY
199D104X0050A6V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D104X0050A6V1E3
Internal Part NumberEIS-199D104X0050A6V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.378" (9.61mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeA
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D104X0050A6V1E3
Related Links199D104X0, 199D104X0050A6V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D104X0050A6V1E3 Details Description
Related parts for 199D104X0050A6V1E3
RES SMD 523 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC RF PWR CNTRL 2GHZ SGL 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33 OHM 5% 300W datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP 20-QFN datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V 5% BP 1812 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
EM AWARE TNG ESD MON STARTER KIT datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 40POS 0.50MM R/A datasheet.pdf