Vishay/Sprague 199D104X9035AXV1E3
199D104X9035AXV1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D104X9035AXV1E3
Brief Description
CAP TANT 0.1UF 35V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D104X9035AXV1E3.pdf
Availability of 199D104X9035AXV1E3
QUANTITY
199D104X9035AXV1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D104X9035AXV1E3
Internal Part NumberEIS-199D104X9035AXV1E3
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.340" (8.64mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D104X9035AXV1E3
Related Links199D104X9, 199D104X9035AXV1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D104X9035AXV1E3 Details Description
Related parts for 199D104X9035AXV1E3
END CAP BLACK BACK MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC 14BIT PAR 300NS 38-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.135" NYLON 5.59MM datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf