Vishay/Sprague 199D105X0035A6V1E3
199D105X0035A6V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D105X0035A6V1E3
Brief Description
CAP TANT 1UF 35V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D105X0035A6V1E3.pdf
Availability of 199D105X0035A6V1E3
QUANTITY
199D105X0035A6V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D105X0035A6V1E3
Internal Part NumberEIS-199D105X0035A6V1E3
PackagingBulk
Capacitance1.0µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.378" (9.61mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D105X0035A6V1E3
Related Links199D105X0, 199D105X0035A6V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D105X0035A6V1E3 Details Description
Related parts for 199D105X0035A6V1E3
COVER RCWAY TC130 MD OWH10' datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 40MHZ 8WSON datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 25V X7R 0201 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
381 TB SOCKET VER SMT datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf