Vishay/Sprague 199D105X9025A6B1E3
199D105X9025A6B1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D105X9025A6B1E3
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 1UF 25V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D105X9025A6B1E3.pdf
Availability of 199D105X9025A6B1E3
QUANTITY
199D105X9025A6B1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D105X9025A6B1E3
Internal Part NumberEIS-199D105X9025A6B1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.0µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.378" (9.61mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeA
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D105X9025A6B1E3
Related Links199D105X9, 199D105X9025A6B1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D105X9025A6B1E3 Details Description
Related parts for 199D105X9025A6B1E3
SSD 2.5" IDEP 24GB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 200V X7R 1825 datasheet.pdf
KIT ISL6405 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf