Vishay/Sprague 199D105X9025A6V1E3
199D105X9025A6V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D105X9025A6V1E3
Brief Description
CAP TANT 1UF 25V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D105X9025A6V1E3.pdf
Availability of 199D105X9025A6V1E3
QUANTITY
199D105X9025A6V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D105X9025A6V1E3
Internal Part NumberEIS-199D105X9025A6V1E3
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance1.0µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.378" (9.61mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D105X9025A6V1E3
Related Links199D105X9, 199D105X9025A6V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D105X9025A6V1E3 Details Description
Related parts for 199D105X9025A6V1E3
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 240MA 1.1 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 10pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T766 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A SYNC datasheet.pdf