Hirose Electric Co Ltd HA16RN-3PE-A(76)
HA16RN-3PE-A(76) picture photo
Mfg. Part Number
HA16RN-3PE-A(76)
Brief Description
CONN RCPT 3X4 PNL MNT THRU PIN
Datasheet Download
HA16RN-3PE-A(76).pdf
Availability of HA16RN-3PE-A(76)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HA16RN-3PE-A(76) Order Process
Ship out your order
Specifications of HA16RN-3PE-A(76)
Internal Part NumberEIS-HA16RN-3PE-A(76)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins (Ganged)
Number of Positions3 x 4
Shell Size - Insert16
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange; Through Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness-
Current Rating3A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HA16RN-3PE-A(76)
Related LinksHA16RN-3, HA16RN-3PE-A(76) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HA16RN-3PE-A(76) Details Description
Related parts for HA16RN-3PE-A(76)
IC MIXER 500MHZ UP CONV 24TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 10A TO220AC datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 1CH 3-XQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 25V 14A/16A HWSON datasheet.pdf
SW SIDE ROTARY WIRELESS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT SKT datasheet.pdf
BUSS FUSEBLOCK datasheet.pdf
CAP POLY 390UF 0.2 2.5V SMD datasheet.pdf