Vishay/Sprague 199D106X0025C6B1E3
199D106X0025C6B1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D106X0025C6B1E3
Brief Description
CAP TANT 10UF 25V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D106X0025C6B1E3.pdf
Availability of 199D106X0025C6B1E3
QUANTITY
199D106X0025C6B1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D106X0025C6B1E3
Internal Part NumberEIS-199D106X0025C6B1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.458" (11.64mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D106X0025C6B1E3
Related Links199D106X0, 199D106X0025C6B1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D106X0025C6B1E3 Details Description
Related parts for 199D106X0025C6B1E3
RES SMD 1K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FERRITE CHIP 1000 OHM 100MA 0603 datasheet.pdf
CONN RECEPT 13POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 9-36V +/-24VOUT datasheet.pdf
POT 10K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
Connector Socket 100 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
VARISTOR 900V 20KA SQUARE 28MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
3152W 10K datasheet.pdf