Vishay/Sprague 199D106X0035DXB1E3
199D106X0035DXB1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D106X0035DXB1E3
Brief Description
CAP TANT 10UF 35V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D106X0035DXB1E3.pdf
Availability of 199D106X0035DXB1E3
QUANTITY
199D106X0035DXB1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D106X0035DXB1E3
Internal Part NumberEIS-199D106X0035DXB1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.460" (11.68mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D106X0035DXB1E3
Related Links199D106X0, 199D106X0035DXB1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D106X0035DXB1E3 Details Description
Related parts for 199D106X0035DXB1E3
TRANS NPN 40V 0.6A SOT-23 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 5.08MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3W ISOLATED datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 43PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
IC MCU 512KBIT 2MB FLASH datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 2CIRC .375 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf