Vishay/Sprague 199D106X9020C6V1E3
199D106X9020C6V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D106X9020C6V1E3
Brief Description
CAP TANT 10UF 20V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D106X9020C6V1E3.pdf
Availability of 199D106X9020C6V1E3
QUANTITY
199D106X9020C6V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D106X9020C6V1E3
Internal Part NumberEIS-199D106X9020C6V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.458" (11.64mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D106X9020C6V1E3
Related Links199D106X9, 199D106X9020C6V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D106X9020C6V1E3 Details Description
Related parts for 199D106X9020C6V1E3
LED GREEN CLEAR 2MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 4X50K EE 20-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 22 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PCMCIA 68POS 1.27MM RT SMD datasheet.pdf