Vishay/Sprague 199D106X9025CXV1E3
199D106X9025CXV1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D106X9025CXV1E3
Brief Description
CAP TANT 10UF 25V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D106X9025CXV1E3.pdf
Availability of 199D106X9025CXV1E3
QUANTITY
199D106X9025CXV1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D106X9025CXV1E3
Internal Part NumberEIS-199D106X9025CXV1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.420" (10.66mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D106X9025CXV1E3
Related Links199D106X9, 199D106X9025CXV1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D106X9025CXV1E3 Details Description
Related parts for 199D106X9025CXV1E3
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 2.8A 37.3 MOHM datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 330PF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
ADHESIVE SEALANT SIL WHITE PASTE datasheet.pdf
Connector Receptacle 81 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP FILM 0.68 UF 10% 1600VDC 3 datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 10% 2KV RADIAL datasheet.pdf